Asta RAICEVIČlENĖ
„Penktadienio vakarą Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salėje įvyko Vilainių seniūnijos bendruomenių šventė. LR Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė padėką ir dovaną įteikė Vilainių seniūnijos pilietiškiausiam žmogui už prasmingus ir gerus darbus bei atsidavimą Vilainių kraštui - Erikui Visockui Vilainių krašto ūkininkui, kuris visada ištiesia pagalbos ranką tiems, kam jos reikia.
Linkėjo bendruomeniškumo
„Aš sveikinu jus šiandieną su rudeninių darbų pabaiga, sveikinu su naujų darbų pradžia. Žemdirbiui niekada nėra darbams pabaigos, todėl, kad vienas darbas veja kitą. Kai iškrenta sniegas, kaimo žmogus pajunta, kad reikia kažko tokio, kas pakeistų kasdienį darbą. O tai yra susitikimai su draugais, bendraminčiais, vieno pomėgio žmonėmis. Šiandien jūs, penkios seniūnijos bendruomenės, sudėtingiausios, todėl kad gyvenate
aplinkui miestą. Dauguma iš jūsų dirba mieste, o į namus grįžta tik poilsiui, permiegoti, tačiau ir čia jūs esate kartu. Aš linkiu jums bendruomeniškumo, nepamiršti savo šaknų, niekada nepraeikite pro kaimyną, kad ir tolimesnį, nenulenkę jam galvos, nepasakę jam nuoširdaus ačiū. Sveikatos jums, pilnų aruodų ir gerų gerų draugų," - susirinkusiems į Vilainių seniūnijos bendruomenių šventę sakė rajono meras Rimantas Diliūnas.
LR Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė, sveikinusi Vilainių seniūnijos bendruomenės žmones, teigė,
jog Vilainių seniūnija viena didžiausia mūsų rajone. Šioje seniūnijoje yra visko, įvairiausių įstaigų - stambesnių, smulkesnių ir labai stambių ūkininkų, kiekvienas savo didesniu ar mažesniu darbu prisideda prie savo krašto, visos seniūnijos ėjimo į priekį.
„Aš noriu palinkėti, kad visada rastumėm gera. žodį kaimynui, gyvenančiam šalia, žmogui, kuriam galbūt sekasi sunkiau, kad galėtumėm jam padėti, prisimintumėm, kad jis yra šalia mūsų. Aš džiaugiuosi, kad šioje seniūnijoje yra labai daug gerų žmonių, kurie padeda vieni kitiems, supranta ir užjaučia vieni kitus, linkiu, kad jūs visada rastumėt bendrą kalbą", - linkėjo V. Baltraitienė.
Kuo turtinga Vilainių seniūnija?
Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas pastebėjo, kad visą savaitę judėjo bendruomenės, ruošėsi šiai šventei, ieškojo gražiausių ir geriausių savo kūrybos darbų, kurie buvo čia pat, salėje, demonstruoti. Po to kiekviena bendruomenė prisistatė atskirai, papasakojo, kuo gyvena, kokias problemas sprendžia.
Ruduo-derliaus metas. Turtinga ir Vilainių seniūnija. Šventybrasčio krašte Šetenių kaimas - žymių asmenų gimtinė. Čia gimė rašytojas, poetas, literatūros mokslininkas, Nobelio literatūros premijos laureatas Česlovas Milošas, Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas Juozas Urbšys. Tiskūnų gyvenvietė įsikūrusi ant gražaus Nevėžio kranto, bendruomenėje daug talentingų ir gabių menui žmonių, stiprių ūkininkų. Lančiūnava garsėja švietimo įstaigų gausa. Čia gyvena vieni stipriausių seniūnijoje ūkininkų daržininkystės srityje. Netoli Aristavos, Taučiūnų kaime, žuvo pirmasis savanoris už Lietuvos laisvę Povilas Lukšys. Vilainiai garsėja gražiai tvarkomų sodybų gausa, čia veikia rekreacijos ir sporto pramogų kompleksas. Na, o norintys laisvalaikį praleisti su daina ir šokiu, dalyvauja mėgėjų meno kolektyvuose, kurie veikia dviejuose Kėdainių kultūros centro skyriuose, esančiuose Vilainių seniūnijos teritorijoje. Tiskūnų skyriuje veikia folkloro ansamblis „Žatasys" ir jaunimo vokalinė grupė. Vilainių skyriuje mėgėjų meno veikloje dalyvauja gausus būrys saviveiklininkų -vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė", respublikinės dainų ir šokių šventės dalyvė, vokalinis moterų ansamblis „Obelėlė", Lančiū- navos moterų vokalinis ansamblis „Svaja" ir liaudiškos muzikos kapela „Klevas". Visi kolektyvai aktyviai dalyvauja ne tik Vilainių seniūnijos renginiuose, bet ir rajono kultūriniame gyvenime.
Šventės metu jos dalyviai papasakojo, kuo gyvena kiekviena bendruomenė atskirai, kuojos yra bendros visos kartu.
Aristavos bendruomenė
Aristavos bendruomenės centro (vadovas Giedrius Imenevičius) atstovai, rodydami vaizdinę medžiagą, pakvietė pasisvečiuoti pas aristaviečius. Aristava, prasidėjusi nuo kviečių lauko, išaugoj į didelį ir gražų kaimą, kuriame gyvena nuoširdūs žmonės, norintys dirbti, veikti, kurti geresnį ir gražesnį gyvenimą. Kiekvieną pavasarį bendruomenės žmonės dalyvauja švarinimosi akcijoje „Darom", ištisus metus švarina ir gražina savo sodybas, kad būtų miela patiems ir svečiui. Po darbų - susirenka bendruose renginiuose. Žiemą paišdykauja Užgavėnių šventėje, aplanko vieni kitus. Sužydėjus pavasariui skuba sveikinti mamas - ši šventė jau tapo tradicine. Vasarai įsibėgėjus linksminasi Žolinės šventėje, kuri suburia ir jaunus, ir senus, išjudina net rimtuolius. O nusidažius klevams, pabaigę rudenio darbus, džiaugsmais ir rūpesčiais dalinasi vakaronėse. Vykdo ir projektinę veiklą. 2010-aisiais kartu su jaunimui suorganizavo renginių ciklą „Ir mūsų širdys čia plaka". Jaunimas susirungė sporto aikštėje, vėliau - žygis dviračiais tvarkyti apleistų kapinaičių. Bublių senkapyje pastatytas vietinio meistro pagamintas kryžius, malda ir giesmėmis pagerbti ten besiilsintys Bublių kaimo mirusieji. Baigiamajame renginyje pristatyta aristaviečių darbų ir pasiekimų paroda. Šiais metais Aristava šventė 640-ties metų vardo paminėjimo jubiliejų. Šiai progai įamžinti pastatytas Aristavos riboženklis.
Šiais metais pačios bendruomenės išsirinko bendruomeniškiausią žmogų. Juos sveikino rajono savivaldybės meras R. Diliūnas ir vicemerė N. Naujokienė. Aristavos bendruomeniškiausiu žmogumi išrinktas ir pasveikintas Laimonas Lukočius.<...>“
Kėdainių garsas, 2011, lapkr. 3, p. 4-5