Jolanta TAMAŠAUSKIENE
Ši vasara Aristavos bendruomenei ir kaimo jaunimui buvo kilnių iniciatyvų įgyvendinimo metas: pastatytas Bublių kryžius, pasirūpinta nykstančių kaimų kapinaitėmis, kultūros namų griuvėsiais, tinklinio aikštele.
Projekto tikslas -išliekamoji vertė
Šiais metais išrinkta naujoji Aristavos bendruomenės valdyba ėmėsi energingų žingsnių. Bendruomenės pirmininko pareigos patikėtos Giedriui Imenavičiui, UAB „Transporto vystymo grupė" darbuotojui, pavaduotojo - Laimonui Lukočiui - AB „Lietuvos elektrinė" direktoriui, kurio darbovietė yra Elektrėnuose, o tėviškė - Aristavoje.
Įdomu tai, kad nuo Aristavos bendruomenės atskilo veiklios jaunimo bendruomenės atšaka: jaunuoliai savo lydere išrinko Eglę Koreckytę.
Laimono Lukočiaus ir Aristavos bendruomenės pastangomis šiais metais pagaliau beveik visai likviduoti kultūros namų griuvėsiai, daugel metų buvę kaimo vaiduokliu.
„Ir mūsų širdys plaka čia" - taip vadinasi Aristavos bendruomenės projektas, orientuotas į jaunimo aktyvumą, sporto veiklą, kultūros paveldo išsaugojimą. Šiai bendruomenei priklausanti Aristavos pagrindinės mokyklos direktorė Stasė Lukočienė akcentavo projekto išliekamąją vertę - vertybes, perduodamas iš kartos j kartą. Jaunimas tvarkė nykstančių kaimų kapinaites, buvo pasirūpinta jų įamžinimu - pastatytas kryžius Bublių senkapyje.
Projektas „Ir mūsų širdys plaka čia", prasidėjęs liepos 17 dieną sporto žaidynėmis, turėtų baigtis spalį fotoparoda „Aristava jaunimo akimis", jaunų kaimo talentų darbų ekspozicijomis.
Nesulaukusi finansavimo iš Savivaldybės Aristavos bendruomenė sugebėjo įvykdyti tai, ką užsibrėžusi. Reikšmingi darbai nuveikti ir renginiai suorganizuoti rėmėjų lėšomis. Ūkininkas Rimantas Žebarauskas suteikė medienos kryžiui, UAB „Gelvydė" parėmė kuru, Rajono kooperatyvas ir Aristavos žemės ūkio bendrovė - pinigais, Vilainių seniūnija - šienavimo ir kitais darbais.
Projekto sėkmę nulėmė ir komandos susitelkimas - draugiškai dalijosi darbais bei atsakomybe bendruomenės narės Ligita, Aldona, Rasuolė, Stasė, Juzefą, Sandra, Asta ir kt.
Tinklinio aikštelė - ketveriukės iniciatyva
Aristavos tinklinio aikštelės įrengimo iniciatoriai - vietinių jaunuolių ketveriukė - Tautvydas Martusevičius, Mindaugas Argustas, Justas Galginas ir Deividas Karalius, jau senokai puoselėję šią idėją. Toje aikštelėje, į kurią atvežti smėlio pasirūpino Vilainių seniūnijos administracija, liepos mėnesį vyko jaunimo sporto šventė - pirmasis minėto projekto renginys.
Ši tinklinio aikštelė jau spėjo išpopuliarėti ir tarp miesto jaunimo, su kuriuo susidraugavę aristaviškiai ne tik kartu sportuoja, bet ir drauge eina maudytis. Be to, Aristavos jaunimas pasirūpino ir kilnojama futbolo aikštele.
Senąsias kapinaites sutvarkė jaunimas
Į projektą įsitraukęs Aristavos jaunimas ėmėsi netradicinės veiklos - sutvarkė aplinkinių nykstančių kaimų kapinaites. Jaunų žmonių pagarba, parodyta protėvių kapams ir jų atminimui, iki ašarų sujaudino ne vieną aristaviškį. " Dar liepos" mėnesį gausus Aristavos jaunimo būrys, sėdęs ant Kėdainių verslininko Ruslano Linevo paskolintų dviračių, išsiruošė į talką kaimų kapinaičių tvarkyti. Nuravėti, palaistyti, atnaujinti kapai trijų beveik išnykusių kaimų -Aristavėlės, Vaikaičių, Bublių - dar tebenaudojamos ir jau nenaudojamos, bet lankomos kapinaitės.
Prieš pat Žolinę Bublių senkapyje pastatytas kryžius šiam kaimui atminti. Bendruomenė dėkinga kryžiaus drožėjui Vidučiui Zemeckui. Per Žolinę, kai kryžius buvo pašventintas, suplūdo daugybė Aristavos krašto žmonių ir braukė ašarą prisimindami toje žemėje atgulusius tėvus, protėvius, kadaise išvaikščiotus kaimelių takus. Aristavos bendruomenės nariai, atlikę šį kilnų darbą, dėkoja kėdainietei paminklosaugininkei Violetai Berlėtaitei, be kurios pagalbos nebūtų išsivertę. Ši savo ruožtu stebėjosi tuo, kad išnykti pasmerktų kaimelių atminties ženklais susirūpino būtent jaunimas.
Kėdainių garsas, 2010, rugpj. 19, p. 5