Universalios sporto aikštelės Aristavoje atidarymo šventė

Spalio 6-ąją, sporto ir kūno kultūros dieną,  Aristavos bendruomenė ir būrys svečių susirinkome prie naujosios universalios sporto aikštelės. Nors saulė šiluma nelepino, o žvarbokas vėjas gainiojo auksinius lapus, širdyje buvo gera ir džiugu, juk susibėgome tokia ypatinga proga, kad paskelbtume aikštelės atidarymą.

Pirmiausiai visus susirinkusiuosius pasveikino Aristavos bendruomenės centro valdybos narys, projekto vadovas Laimonas Lukočius:  „Gera, kad šiandien galime visi kartu pasidžiaugti tokia sėkminga mūsų vizijos įgyvendinimo pradžia. O vizija yra tokia – šioje vietoje, kur dar prieš kelerius metus stūksojo grėsmingi statybų griuvėsiai, virtę šiukšlynu, įkurti aktyvaus poilsio ir laisvalaikio parką. Štai ši universali sporto aikštelė – tai pirmasis ir labai svarbus žingsnis. O pradėjome būtent nuo jos dėl savo jaunimo, kad jie žinotų, jog yra reikalingi, svarbūs, kad apie juos galvojame, kad jie tikėtų savo šalimi ir žmonėmis. Matytų ir suprastų, kad dirbant, įdedant pastangų gražiai galima gyventi ir čia.

Ši sporto aikštė įrengta Europos Sąjungos paramos lėšomis, prisidedant Kėdainių rajono savivaldybei. Buvo rašytas projektas. Darbo įdėta daug. Teko nemažai kartų varstyti savivaldybės duris, patarimų klausti Kėdainių rajono vietos veiklos (VVG) grupės merginų, prašyti pagalbos seniūno, bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiais žmonėmis, įmonėmis. Todėl norėčiau padėkoti: Kėdainių rajono savivaldybei, kuri prisidėjo prie projekto piniginiu įnašu, Kėdainių VVG  pirmininkei Aušrai Vaidotienei ir jos komandai, Vilainių seniūnijos seniūnui Antanui Bružui, Kėdainių krašto kredito unijos, suteikusios mums paskolą, vadovui Egidijui Žaltauskui, UAB „Helanas“, įrengusios šią sporto aikštelę, vadovui Eugenijui Jokubauskui, gerbiamam mūsų parapijos klebonui Artūrui Stanevičiui, kad visuomet apsilanko mūsų kviečiamas ir dvasingu žodžiu apdovanoja. Dėkoju mūsų bendruomenės centro aktyvui už palaikymą ir prisidėjimą ir visiems visiems susirinkusiems už tai, kad šiandien esate čia.

Ne griauti, o statyti, ne niokoti, o kurti ir puoselėti norisi. Norisi gražiai gyventi!

Tad, dar kartą dėkoju ir sveikinu su šia mūsų švente!”

Po šių projekto vadovo žodžių buvo pristatytas dar vienas svečias - tai  2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato talismanas Amberis. Jis pasveikino ir mielai sutiko pirmuoju metimu pradėti sportinę šventės dalį.

Mintimis apie projekto pradžią pasidalino Kėdainių VVG pirmininkė A.Vaidotienė, padarytais aristaviškių darbais pasidžiaugė Vilainių seniūnijos seniūnas A.Bružas. Ir štai atėjo iškilmingoji šventės akimirka. Buvo perkirpta juostelė ir atverti vartai. Visi sugužėjome ant naujutėlaitės dangos, o klebonas pakvietė bendrai maldai ir pašventino šį mūsų turtą.

L.Lukočius paskelbė aikštelę atidarytą ir pakvietė Amberį pirmajam metimui, kuris mielai užleido vietą prie baudų linijos mūsų viešniai Aušrai, seniūnui, bendruomenės pirmininkui, projekto vadovui. Savo metimu visus labai nudžiugino mūsų gerbiamas klebonas. Po to naujuosius krepšius išmėgino visi norintieji. Taip buvo pradėta sportinė šventės dalis. Kadangi lauke vis dar smarkavo įsidūkęs vėjas, krepšininkai susirinko sporto salės  aikštelėje. Susirungė dvi Aristavos komandos, svečiai iš Krakių ir Kėdainių. Varžybos buvo atkaklios, bet kaip visada laimėjo draugystė. Žaidėjai buvo apdovanoti diplomais ir geromis emocijomis.

Rudeniškos darganos neišgąsdina mūsų jaunuolių, jau ir dabar jie gainioja kamuolį po aikštelę. Nekantriai lauksime šiltų orų, gražaus pavasario, kad galėtume pažaisti krepšinį, tinklinį, lauko tenisą, rengti varžybas šioje puikioje, taip lauktoje aikštėje.

Parašykite komentarą

© Aristavos bendruomenė. Nuotrauka: Arūnas Gineitis