Projektas „Universalios sporto aikštės įrengimas Aristavos kaime“

Aristavos bendruomenės centras įgyvendino projektą „Universalios sporto aikštės įrengimas Aristavos kaime“. 2012 metų gegužės mėnesį buvo pasirašyta trišalė vietos projekto vykdymo sutartis Nr. LEADER-11-KĖDAINIAI-01-003 tarp Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, Kėdainių rajono vietos veiklos grupės ir Aristavos Bendruomenės centro. Projektui skirtas finansavimas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų . Universalios sporto aikštės įrengimo projektas buvo įgyvendinamas pagal vietos plėtros strategiją “Kėdainių rajono kaimiškųjų vietovių kaimo plėtros strategija” Nr. 4VP-KK-09-2-002378-PR001, kuri įgyvendinama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos krypties “LEADER metodo įgyvendinimas”. Kėdainių rajono savivaldybė prisidėjo savo piniginiu įnašu prie tinkamų finansuoti Vietos projekto išlaidų apmokėjimo.

2012 metų spalio 6 dieną Aristavos gyvenvietėje iškilmingai atidaryta nauja sporto aikštelė, kurią pašventino parapijos klebonas. Į iškilmes atvyko būrys svečių: valdžios ir Kėdainių vietos veiklos grupės bei rajono žiniasklaidos atstovai, Aristavos bendruomenės aktyvistai ir gyventojai. Vėliau šventės dalyviai aikštelę išbandė mėtydami kamuolius į krepšį. Visi susirinkusieji džiaugėsi, kad nuo šiol jaunieji aristaviškiai čia galės žaisti krepšinį, tinklinį ir lauko tenisą.

           

Aristavos kaimas įsikūręs netoli kelių Kaunas-Panevėžys ir Kaunas-Kėdainiai-Vilnius sankirtos. 2011 metais sukako 640 m. nuo istorinio įvykio, kai rašytiniuose šaltiniuose pirmąkart paminėtas Aristavos vardas (Arvista). Šią datą itin susitelkusi kaimo bendruomenė paminėjo renginių ciklu, gražindami aplinką, kurdami savo gimtinės viziją.

Aristavoje gyvena ~430 žmonių. Iš jų 38 % - iki 40 metų, 32 % – nuo 40 iki 60 metų. Nemažai jaunimo. Populiariausias laisvalaikio užsiėmimas – sportas. Ypač pamėgtas krepšinis, futbolas, tinklinis. Žiemą aristaviečiai renkasi mokyklos sporto salėje, vasarą – savo jėgomis smėliu išpiltoje paplūdimio aikštelėje ar pievoje prie mokyklos, kuri neturi ir niekada neturėjo stadiono ir sporto aikštyno. Kartu su mokykla bendruomenė organizuoja sporto šventes šeimoms, jaunimo sporto varžybas, labai mėgstamas krepšinis „3x3“. Yra jaunuolių lankančių Kėdainių sporto mokyklą. Turi gražių pasiekimų krepšinio, bokso srityse, nes dalyvauja rajono, respublikinėse varžybose, užima prizinių vietų. Jie pastoviai treniruojasi savo gyvenvietėje Aristavoje laisvalaikiu ir savaitgaliais.

Aristava negali pasidžiaugti laisvalaikio užimtumo įvairove: čia nėra kultūros namų, kultūros darbuotojo, jau reorganizuota pagrindinė mokykla, kuri buvo svarbi kaimo bendruomenės pagalbininkė. Dėl šių priežasčių suaktyvėjo gyvenvietės bendruomenės centro veikla. Žmonės nori ir veiklos, ir gražios, tvarkingos, saugios aplinkos. Toje vietoje, kur įgyvendiname projektą, prieš dvejus metus dar stovėjo 15 metų žmonių gyvybei (buvo sunkiai sužalotas jaunuolis, virstant sienai) ir sveikatai grėsmę kėlęs griūvantis kultūros namų pastatas, virtęs atviru sąvartynu.

2009 m.:                                                                                        2010 m.:

Description: P1012068        Description: P1012527                                                                 

         Aristavos bendruomenės centro iniciatyva griuvėsiai buvo likviduoti. Susikūrėme gražią viziją įsirengti poilsio ir sveikatingumo parką, kuriame būtų šiuolaikiška universali sporto aikštė – svarbiausias sveikatingumo akcentas.

 

Teritorijos sutvarkymo vizualizacija:                                     Universalios aikštės pavyzdys:

 http://www.aristava.lt/resize.php?name=L3VzZXIvX2dhbGxlcnkvNzkvaW1hZ2UwMDYuZ2lm                         Description: kortas

          Projekto tęstinumui planuojame savo jėgomis prižiūrėti aikštę, puoselėti gerbūvį, saugoti ir apdrausti turtą. Sieksime įgyvendinti savo viziją ir šalia universalios sporto aikštės įrengsime lauko treniruoklius, parką, vietą bendruomenės renginiams.

© Aristavos bendruomenė. Nuotrauka: Arūnas Gineitis