Gražiais darbais sutikome adventą

Lapkritis – tai atokvėpis po gausių rudens derliaus dorojimo ir aplinkos tvarkymo darbų, kai prasideda Advento ir šv. Kalėdų laukimas.

Aristavos bendruomenės centre tuomet vyko tikras sujudimas: ansamblio repeticijos, pasiruošimas priešadventinei vakaronei, kalėdinių (advento) vainikų pynimas – parodos rengimas. Adventas pasitiktas šiltu liaudiškos, sakralinės muzikos koncertėliu.

Advento vainikai – šv. Kalėdų laukimo simbolis

Priešadventinį ketvirtadienį moterys susirinko į bendruomenės centrą pinti vainikų. Net 18 gražuolių, sukurtų iš eglių, pušų, tujų šakelių ir kitų gamtos dovanų, papuošė bendruomenės centro foje ir renginių salę. Malonu buvo pabendrauti, pasimokyti vienoms iš kitų vainikų puošimo meno.

Parodėlė maloniai nuteikė ne tik aristaviečius, bet ir atvykusius svečius. Keletas vainikų, šv. Jurgio bažnyčios kvietimu, buvo nuvežti į ten organizuotą parodą-pašventinimą.

Linksma vakaronė

Jau tradicija tapo – organizuoti priešadventinę vakaronę, kuri turi būti įdomi, linksma, leistų išsidūkti prieš viso būsimo mėnesio rimtį, laukiant šv. Kalėdų. Šiemet ji tokia ir buvo.

Vakaronės svečiai – fotomenininkas Arvydas Kantautas ir Surviliškio liaudiškos muzikos kapela su humoro grupe „Bobų radijas“. Net 5 dainas padainavo Aristavos mišrus ansamblis, vadovaujamas Ritos Vilkelienės. Vakaronę vedė šmaikštuolės Asta ir Rita.

Visi, kas dalyvavo šį vakarą, gėrėjosi nuostabiais kūriniais – nuotraukomis, kuriose užfiksuoti mūsų krašto gamtovaizdžio fragmentai, pavirtę tikrais meno šedevrais. Jų kūrėjas Arvydas Kantautas papasakojo apie savo pomėgio subtilybes.

Na, o surviliškiečiai mus įsuko į tokį linksmybių sūkurį, kad ir šiandien prisiminimai verčia šypsotis. Nuotaikinga kaimo kapela išjudino visus, ir seną, ir jauną, o „Bobų radijo“ personažės savo natūraliu gyvenimišku humoru privertė kvatoti ir tikrus rimtuolius. Neišsenkanti energija sklido visą vakarą: humoro grupės lyderė Erlenda organizavo linksmus žaidimus, viktorinas, o kaimo kapela ir aristaviečių ansamblis susijungė į bendrą dainą, kuri nuskambėjo puikiai. Vyravo tarpusavio supratimas, šilta bendrumo dvasia, sujungusi dviejų bendruomenių žmones.

Advento rimčiai subūrė giesmės ir eilės

Gruodžio 1-ąją, sekmadienio popietę, aristaviečiai vėl rinkosi į bendruomenės centrą. Čia sukvietė Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis, vadovaujamas Gintarės Brazinskienės, į edukacinę programą „Kėdainių krašto tradicinis folkloras ir jo sklaida“. Savos kūrybos eiles skaitė poetė Genovaitė Gustytė-Šaučiūnienė.

Žodžiai iš širdies į širdį, liaudies dainos ir giesmės, advento žaidimai šiltai ir jautriai nuteikė visus – ir žiūrovus, ir atlikėjus, o žvakelė, siunčiama iš rankų į rankas, sujungė Advento rimčiai.

 

Stasė Lukočienė

2013 m.

Parašykite komentarą

© Aristavos bendruomenė. Nuotrauka: Arūnas Gineitis